Поликонт - интегрирана система за фирмено управление

ПОЛИКОНТ 3.284

ПОЛИКОНТ 3.284 / 2.11.2005

I. Интерфейс към SAP

Създадена е нова добавка в ПОЛИКОНТ, която позволява изготвяне на трансферен файл с данни за осчетоводяване в програма "SAP". Използват се резултатите от конфигурирана от потребителя рекапитулация и зададени настройки за интерфейс. Изчислението на сумите в рекапитулацията се извършва по разходен център. За да се подготви и осъществи интерфейсът е необходимо да се направят следните стъпки:

1. В "Основни данни" / "Разходни центрове" в колоната "Сметка" се попълва за всеки център разходната сметка, с която е свързан той. В колонката аналитичност се попълват данни за фиксираната аналитичност към сметката.

2. В "Справки" / "Генератор рекапитулации" се подготвя рекапитулацията, която ще се осчетоводява.

3. В "Справки" / "Интерфейс др.програми" се избира подготвената за интерфейса рекапитулация и се продължава от допълнителното меню с "Настройка". Във формата "Конфигуриране интерфейс" за всяко перо, участващо в рекапитулацията се попълва информацията, необходима за осчетоводяване: сметка дебит и кредит, аналитичност дебит и кредит. Възможно е настройката да се извърши по два начина - общо за всички разходни центрове или индивидуално за всеки център. При първия начин полетата за разходен център трябва да останат празни. Могат да се използват и макроси: за сметките - #СМ#, а за аналитичността - #АН#. Ако се използва макрос #СМ# в "сметка дебит" или "сметка кредит", програмата извлича кода на сметката от данните за разходните центрове. Ако се използва макрос #АН# в "аналит.дебит" или в "аналит.кредит" , програмата извлича данните за аналитичността на сметката от данните за разходните центрове.

4. В "Справки" / "Интерфейс др.програми" се избира подготвената от вас рекапитулация и се продължава от допълнителното меню с "Интерфейс SAP". В диалоговата форма се попълват данни за полето "Company code" (4 знака). Във формата "Интерфейс SAP" се изобразяват данните, които ще се прехвърлят. Ако е извършена конфигурация за всяко перо, в тази форма не трябва да има редове с '???' в полетата за сметки и тип на операцията. Записът във файл се извършва от допълнителното меню с "Експорт->TabDelim". Името на файла по подразбиране е "UploadSA.txt". Експортът може да се извършва многократно. Преди създаване на интерфейсния файл, програмата извършва изчисление на заплатите от текущия каталог

Забележка: Добавката е създадена по поръчка на „Ново Нордиск Фарма“ ЕАД.

II. Модул “Поръчки“

1. Нови възможности за въвеждане на данни за заработка по маршрутни карти

Работи се в "Заработка" / "Заработка персонал МК" или „Заработка бригади МК“.

Избира се служителят или бригадата, за които ще се въвежда заработката по маршрутни карти. Продължава се от допълнителното меню със „Заработка“. Формата съдържа данните за заработката по карти само на текущо избрания служител или бригада. В нея са разрешени добавянето, изтриването и модификацията. Всеки ред описва една операция по маршрутна карта и съдържа номера на картата, номера на операцията и вида на работата, изработеното и годното количество, нормата, разценката и стойността. Картата и операцията могат да се въведат директно или да се посочат от формата за избор.

III. Модул “Работна заплата“

1. Ново служебно перо за заработка по наряди

Създадено е ново служебно перо 109 Заработка от наряди. То е автоматично и служи за изчисление на заработката по нарядни листове, въведени в модул „Поръчки“. В параметъра на перото се съдържат отработените часове по наряди. Стойността е произведение от часовете и основната часова заплата.

IV. Извършени подобрения и отстранени грешки

1. Отстранена е грешка при изчислението на платените отпуски на държавните служители за периода 09.2005 – 10.2005. В базата за платения отпуск не се включваше стойността на прослуженото време. За да се задейства преизчисление на заплатите и за да се формират нужните корекции в текущо обработвания от вас каталог, е необходимо да отключите 09.2005 и 10.2005 и да предизвикате маркиране за неизчислени заплати, като направите промяна на някой общ параметър и след това възстановите стойността му.