Поликонт - интегрирана система за фирмено управление
В текущата версия на ПОЛИКОНТ са направени усъвършенствания при работата с официалния календар. Запазена е функцията за неговото автоматично създаване при добавянето на нов отчетен период за изчисление на работната заплата. При изготвянето на някои кадрови документи, отнасящи се за несъздадени все още периоди, е нужна информация за календара. По тази причина е добавена възможността за самостоятелно създаване на официалния календар за желан от потребителя период между две дати. Програмата автоматично определя работните, почивните дни и официалните празници с фиксирана дата. Можете да редактирате данните в официалния календар. Това се налага само при празници без фиксирана дата (например Великденските) или при промяна, свързана с обявяване на работни дни за почивни или обратно. Разрешено е и изтриването на записи от календара, но само при условие, че те не се отнасят за създаден вече каталог на работната заплата.
Самостоятелното създаване на официалния календар за бъдещи периоди ще направи по-точно изчислението на броя на работните дни в отсъствията, обхващащи дати от несъздадени все още каталози.
Новата възможност можете да използвате в меню “Основни данни” на модулите “Работна заплата” и “Кадри”. Във формата се изобразява пълния календар, докато в “Текущи данни” / ”Официален календар” на модул “Работна заплата” се изобразяват само данни за текущия каталог.
Във формата за досиетата от картотеката е добавено поле за булстат. То е незадължително и трябва да се попълва само за самоосигуряващите се лица, чието осигуряване се извършва чрез него.
При изготвянето на дискетата за НОИ са направени следните промени:
При изготвянето на данни за самоосигуряващо се лице в колонката “Булстат на осигурителя” се попълват данните, въведени в полето “булстат” във формата “Досие”.
При изготвянето на данни за лице, което има само здравно осигуряване в колонката “Булстат на осигурителя” се попълват данните от полето “Булстат” от формата за предприятието.
Промените са извършени на база на писмен отговор на НОИ.
В документ от вид 3 Отсъствие е добавено текстово поле за пояснения. Данните от него са включени в печатния образ след текста с данните за използване по години.
От допълнителното меню на формата за съдържанието на документ за отсъствие може да се стартира функция за изчисление на крайната дата на документа на база на зададен брой дни (работни или календарни – в зависимост от това в какви дни се следи самото отсъствие). Можете да я използвате ако е известен броят на дните, които желае да ползва служителят вместо крайната дата, до която желае да отсъства.
Отново от допълнителното меню на тази форма можете да изберете “Текущи данни”. Изобразяват се всички отчетни периоди, в които даденият служител участвува. След като се позиционирате върху желания период можете да продължите във форма за уточняване на салдата за отпуски или да изготвите справка за правата за платен годишен отпуск. Автоматично се стартира последователно изчисление на заплатите за служителя от първия каталог с неизчислени заплати до текущо избрания. Ако промените данни за салдата за отпуски в даден период не забравяйте да въведете 'Д' в колонката, която указва те да се запазят (Фл.зап.отп.?).
При работа с документи от вид 11 Трудов договор и 12 Допълнително споразумение и зададено основание за назначение/преназначение 50 – чл.27 ал.1 т.3,4,5 от Закона за съдебната власт и непопълнена крайна дата в реда за срока на действие на документа се изписва текст “за неограничено време”.
В печатните образи на трудовия договор и допълнителното споразумение в реда за работното място се отпечатва предлог “в” или “във” в зависимост от името на звеното.